СветСвет.Портал

Убиени две лица, повреден еден дипломат при напад врз конвој на ОН во Конго

Во денешениот напад врз конвој на ОН во источниот дел на Конго загинаа две лица, а повреден е амбасадорот на Италија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close