Дописници СветСветСвет.Портал

Убиени десетици џихадисти во Мали

Неколку десетици џихадисти се убиени во операција на француската армија во близната на Ниаки, во Мали, објави доцна синоќа штабот на француската армија, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close