Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Убиена жена вработена во американската Амбасада во Киев

Украинскиот министер за внатрешни работи, Артем Шевченко, на Твитер попладнево напиша дека „убиството на жената вработена во американската Амбасада во Киев може да биде злосторство или инцидент“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close