Свет

Убиен професор од Универзитетот во Кабул

Мубашер Муслимјар, професор на универзитетот во Кабул, е убиен денеска кога бомба го погоди неговиот автомобил во авганистанскиот главен град, соопштија полициските власти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close