СветСвет.Портал

Убиен припадник на аеродромското обезбедување во Јужна Каролина

Во Јужна Каролина денеска е убиен аеродромски службеник за јавна безбедност додека го регулирал сообраќајот на регионалниот аеродром.

Њујорк, 5 јануари 2020 (МИА) – Во Јужна Каролина денеска е убиен аеродромски службеник за јавна безбедност додека го регулирал сообраќајот на регионалниот аеродром.

Напаѓачот, чиј идентитет не е познат, избегал, но подоцна бил уапсен од полицијата.

Властите во Јужна Каролина го истражуваат убиството. Мотивот за нападот не е познат. паг/

 

Таг
Back to top button
Close
Close