0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Убиен новинар на Ројтерс додека известувал за конфликтот меѓу авганистанската армија и талибанците

Новинарот на Ројтерс, Даниш Сидикиј е убиен денеска додека го следеше судирот меѓу авганистанската армија и талибанците во близина на граничниот премин со Пакистан, објави авганистански командант.

Back to top button
Close
Close