Svet.SlajderСветСвет.Портал

Убиен командантот на ЕЛН, Уриел

Во операција на безбедносните сили на Колумбија во провинцијата Чоко убиен е командантот на бунтовничката Национална ослободителна армија (ЕЛН), познат како Уриел, изјави колумбискиот претседател Иван Дуке

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close