Svet.SlajderБалкан

Убедлива победа на кандидатот на СНСД за градоначалник на Добој

Според првичните прелиминарни резултати од повторените локални избори во Добој, кандидатот за градоначалник на СНСД, Борис Јериниќ, освои најмногу гласови - 19.148 или 67,44 проценти од гласовите на избирачите во општината, беше објавено на прес-конференцијата на ЦИК.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close