0_Спорт.ПорталОстанатоРезултати

Убедлив триумф за шахистите на Алкалоид во четвртото коло на ЕКК

Шахистите на Алкалоид успешно ги продолжуваат борбите на Европскиот клупски куп. Вчерашниот меч од четвртото коло беше со императив за висока победа, како предуслов да се продолжи трката за една од медалите. Алкалоид со четири победи и две реми дојде до резултат 5:1 против екипата Итака од Србија.

Back to top button
Close
Close