0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Љубчо Георгиевски во Софија се сретна со Захариева

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-Народна Љубчо Георгиевски денеска остварил средба со министерката за надворешни работи на Бугарија, Екатерина Захариева. За средбата информираше министерката Захариева на нејзиниот фејсбук-профил.

Back to top button
Close
Close