Svet.SlajderСветСвет.Портал

Уапсени три лица во судир меѓу полицијата и Палестинците пред Стариод град во Ерусалим

Израелската полиција синоќа се судри со стотици палестински демонстранти пред Стариот град во Ерусалим, растурајќи ја незадоволната толпа луѓе со шок-бомби и водени топови, пренесуваат израелските медиуми. Полицијата соопшти дека извршила најмалку три апсења.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close