Svet.SlajderСвет

 Уапсени стотици демонстранти во Мјанмар

Полицијата во Мјанмар денеска уапси стотици демонстранти во најголемата акција од почетокот на протестите на граѓаните против воениот пуч на 1 февруари, кога беше соборена владата на премиерката Аунг Сан Су Чи, соопшти Асоцијацијата на политички затвореници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close