Дописници СветЕвропа

Уапсени шест члена на мала ултрадесничарска група за планиран напад врз масонска ложа во Франција

Шест члена на мала неонацистичка група, осомничени за планиран напад врз масонска ложа, беа уапсени во вторникот во Дуб и Долна-Рин, соопшти денес судски извор, потврдувајќи информации од БФМТВ, јави дописникот на МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close