0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталДописници СветПолитикаХроникаХроника.Портал

Уапсени грчки државјани за пренесување оружје и дрога од Северна Македонија во Грција

Во акција на грчката полиција во Солун и Кукуш биле уапсени три лица, грчки државјани, членови на криминална мрежа што од Северна Македонија во Грција пренесувала оружје и дрога. Запленети се 55,5 килограми суров канабис, автоматска пушка, митралез и 139 куршуми, а идентификуван е уште еден член, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close