БалканБалкан.Портал

Уапсени 22 лица поради наводна поврзаност со Фетулах Ѓулен

Турските безбедносни сили уапсија денеска 22 лица, осомничени за поврзаност со движењето на муслиманскиот проповедник Фетулах Ѓулен.

Back to top button
Close
Close