Европа

Уапсени 14 опозициски демонстранти во Ереван

Четиринаесет лица беа приведени во полициските станици по одржаните протести во близина на зградата на Јавното обвинителство во Ереван, изјави портпаролот на ерменската полиција, Едгар Жанојан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close