СветСвет.Портал

Уапсени 12 мексикански полицајци поради убиство на 19 лица во близина на границата со САД

Полицијата во северниот дел на Мексико уапси 12 полицајци поради сомнеж дека учествувале во убиството на 19 лица во близина на границата со САД, соопшти денеска обвинителството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close