0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Уапсена Љубов Собол, пред планираните протести низ Русија заради третманот на Алексеј Навални во затворот

Униформирани полицајци денеска ја уапсија Љубов Собол, блиска соработничка на рускиот опозициски политичар, Алексеј Навални, напиша на Твитер нејзиниот адвокат Владимир Вороњин. Британските медиуми го цитираат адвокатот кој наведува дека засега не познато каде Собољ е однесена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close