ОпштествоОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Уапсен угостител од Тетово, не ги почитувал мерките за спречување на КОВИД-19

Полициски службеници на СВР Тетово вчера околу 21:00 часот го лишиле од слобода 55-годишниот тетовец С.И., чиј угостителски објект на улица „Иво Лола Рибар" во Тетово работел по дозволеното време и во него престојувале десет гости.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close