0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалкан.ПорталЕвропаХроникаХроника.Портал

Уапсен Слободан Кашчелан, еден од лидерите на Кавачкиот клан

Изворот на „Вијести“ додава дека во акцијата на полицијата се уапсени уште најмалку четири други лица. Кашчелан и тројца членови на неговата криминалната група биле уапсени во Котор, додека еден бил уапсен во Плевље.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close