Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Уапсен Шпанец, кој намерно заразил 22 лица со Ковид-19

Шпанската полициија уапси жител на Мајорка под обвинение дека заразил 22 лица со Ковид-19. Тој криел дека е инфициран и продолжил да оди на работа и во теретана

Back to top button
Close
Close