БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Уапсен претседателот на ветеранската организација на ОВК, Хисни Гуцати

Полицијата на Меѓународната мисија за владеење на правото во Косово ЕУЛЕКС го приведе претседателот на Организацијата на воени ветерани на ОВК Хисни Гуцати и се очекува да го спроведе во Хаг пред меѓународниот суд за воени злосторства во Косово, каде што е подигнато обвинение против него, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close