БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Уапсен познат грчки актер и режисер и поранешен директор на Националниот театар – се товари за силувања

Поранешниот уметнички директор на Националниот театар на Грција и познат актер и режисер Димитрис Лигнадис, вечерва беше уапсен во Атина по поднесените две тужби во кои се товари за силување, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close