Svet.SlajderДописници СветЕвропа

Уапсен напаѓачот во Париз

Во нападот што утринава се случи на местото каде им се оддава почит на жртвите од нападот на неделникот Шарли Ебдо, односно поранешното седиште на весникот, потешко се повредени две лица, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close