0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.Портал

Уапсен маж кој е поврзан со напаѓачот од Ница

Маж на возраст од 47 години е уапсен денеска поради сомнеж дека бил поврзан со напаѓачот кој вчера уби тројца, а повреди неколку луѓе, во Ница, објави француската телевизија БФМ, повикувајќи се на полициски извори.

Back to top button
Close
Close