0_Sport,PortalFutboll

U publikuan terminet për sezonin e ardhshëm në Seria A

Sezoni 2020/21 në Kampionatin italian të futbollit do të fillojë më 19 shtator dhe përfundon më 23 maj, kumtoi shërbimi për shtyp i ligës.

Romë, 4 gusht 2020 (MIA) – Sezoni 2020/21 në Kampionatin italian të futbollit do të fillojë më 19 shtator dhe përfundon më 23 maj, kumtoi shërbimi për shtyp i ligës.

“Këshilli i ligës vendosi unanimisht se sezoni i ri do të fillojë fundjavën e 19 shtatorit. Vendimi është sjellë pas miratimit të shumicës së klubeve”, qëndron në njoftimin nga Seria A.

Sezoni paraprak në Itali përfundoi më 2 gusht. ab/

Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close