0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

УЈП: Исплатата на поврат на ДДВ сè уште во тек

Управата за јавни приходи денеска соопшти дека сè уште во тек е исплатата на повратот на ДДВ која за првото тримесечје треба да заврши до 31 овој месец.  Од УЈП апелираат граѓаните да проверат дали внеле точен број на трансакциска сметка и доколку има потреба навремено да направат корекции. 

Скопје, 13 декември 2019 (МИА) – Управата за јавни приходи денеска соопшти дека сè уште во тек е исплатата на повратот на ДДВ која за првото тримесечје треба да заврши до 31 овој месец.

Од УЈП апелираат граѓаните да проверат дали внеле точен број на трансакциска сметка и доколку има потреба навремено да направат корекции.

Досега, според информациите на УЈП, поврат на ДДВ е исплатен кај над 50 проценти од корисниците на МојДДВ. бак/сп/

Back to top button
Close
Close