0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

УЈП: Граѓаните да ги проверат податоците од трансакциската сметка заради повратот на ДДВ

Управата за јавни приходи денеска ги повика граѓаните кои ја користат апликацијата „МојДДВ“ да извршат проверка на податоците од трансакциската сметка заради враќање на дел од данокот на додадена вредност. 

Back to top button
Close
Close