Svet.SlajderСветСвет.Портал

„Њујорк тајмс“: Во Пентагон се разговара за оставки ако Трамп ја употреби армијата против Американците

Високи претставници на одбраната во САД разговараа за оставка доколку претседателот Доналд Трамп и нареди на американската војска да ги задуши сите немири на изборите во ноември, објави „Њујорк тајмс“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close