0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Хенкел поради Србија воведува ковид сензори

Откако во фабриката на Хенкел во Србија дојде до масовно заразување на вработените со коронавирусот, оваа компанија се одлучи за драстични мерки - воведе футуристички антиковид сензори за сите вработени, кои пиштат и светкаат кога некој премногу ќе им се приближи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close