0_Maqedoni.PortalKorrespondentë MKDLajme nga komunat

U lënduan disa punëtorë ndërtimtarie në Kumanovë

- Dy prej dhjetë punëtorëve të lënduar të ndërtimtarisë në Kumanovë, janë në gjendje kritike dhe menjëherë janë transferuar në Qendrën Kirurgjike Urgjente në Shkup, dy kanë marrë lëndime të rënda, por nuk janë në gjendje rreziku për jetë, ndërsa të tjerët janë në gjendje stabile dhe gjenden në spitalin e Kumanovës, informuan kompetentët nga spitali.

Back to top button
Close
Close