BotëBotë.PortalSvet.Slajder

U konfirmua rasti i parë i virusit korona në Kanada

- Rasti i parë i virusit të ri korona është konfirmuar në Kanada, bëri të ditur Qeveria e vendit.

Toronto, 26 janar 2020 (MIA) – Rasti i parë i virusit të ri korona është konfirmuar në Kanada, bëri të ditur Qeveria e vendit.

Sipas një kumtese qeveritare, sistemi shëndetësor në Toronto ishte njoftuar për rastin e parë të konfirmuar me virus korona te një person i cili para pak kohësh u kthye nga Vuhani, qyteti i Kinës prej ku filloi të përhapet sëmundja.

Në kumtesë shtohet se personi i infektuar është në spital dhe gjendja e tij është stabile. fc/

Таг
Back to top button
Close
Close