СветСвет.Портал

Њу Делхи: Пожар во болница, се евакуираат пациентите

Во болницата Сеиндиски институти за медицински науки во Њу Делхи денеска изби пожар, а надлежните власти ги евакуираат пациентите и посетителите.

Back to top button
Close
Close