ЕвропаСвет.Слајдер

Тврдел дека Путин е демон, завршил на психијатриско лекување

Руски суд осуди сибирски шаман, критичар на Владимир Путин, на присилно психијатриско лекување, затоа што наводно нападнал припадник на Руската национална гарда.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close