0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДКултураКултура.ПорталМИА ИстражуваСторија

Творештвото на Зоран Стојановски од Тетово создавано четири децении ќе биде претставено преку повеќе печатени изданија

Зоран Стојановски од Тетово веќе четири децении создава проза и поезија за своја душа, а во следниот период сака да ја оствари намерата своите дела да ги претстави пред читателската публика како печатени изданија. По професија е дипломиран психолог форензичар, а кариерата ја поминува на сите позиции за ресоцијализација во Воспитно поправниот дом во Тетово. Пишувал во слободното време, а сега сака да се посвети на издаваштвото. Неговите сограѓани и пријатели преку социјалните мрежи веќе ги дознаваат и читаат дел од расказите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close