0_Магазин.ПорталЗанимливости

Твитер-објава и цртан филм ја предвиделе смртта на Коби Брајант (видео)

Дури и цртан филм знаеше дека тоа ќе се случи. Ѓаволот можеби работи преку Холивуд... Нека Коби почива во мир, напиша профилот под назив ’Онду Фрст Борн‘.

Лос Анџелес, 27 јануари 2020 (МИА) – Твитер-објава од 2012 година и цртан филм од 2017 година на, според многумина – бизарен начин ја предвиделе смртта на поранешниот кошаркар Коби Брајант.

– Коби ќе загине во хеликоптерска несреќа, напиша профилот под назив „Носо“ на 13 ноември 2012 година.

Неколку години подоцна, беше објавен и цртан, каде што Коби преживува несреќа со својот хеликоптер.

– Дури и цртан филм знаеше дека тоа ќе се случи. Ѓаволот можеби работи преку Холивуд… Нека Коби почива во мир, напиша профилот под назив „Онду Фрст Борн“. си/ми/

Таг
Back to top button
Close
Close