АнализаБизнисБизнис.ПорталДописници МКД

Тутунопроизводството – иднина или можни алтернативи

Наутро стани во 3:30 часот. Сади, копај, бери, пеглај тутун. За да се сработи, за да има пари за семејството. Вака е со децении во Прилепско кога станува збор за тутунопризводството. Генерации прилепчани пораснале и созреале со фактот: тутунопризводството е мачно, пред години неисплатливо, ама во последно време може да се смета на приходот од ова земјоделско производство.

Back to top button
Close
Close