0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Тутунарите на средба со надлежните, бараат зголемување на субвенциите до 100 денари

Линеарно зголемување на субвенциите до 100 денари за килограм, бараат тутунарите кои денеска протестираа пред Владата. Тие во моментов се на средба со надлежните.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close