Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Туск: Трамп е еден од најголемите предизвици за ЕУ

Претседателот на САД Доналд Трамп претставува еден од најголемите предизвици за Европската унија бидејќи се моли за распаѓање на Европската унија, изјави денеска претседателот на Европскиот совет Доналд Туск.

Back to top button
Close
Close