Балкан

Турскиот министер за одбрана Акар разговараше со американскиот колега Остин

Министерот за одбрана на Турција Хулуси Акар телефонски разговараше со шефот на Пентагон Лојд Остин, јавува Анадолија.

Back to top button
Close
Close