0_Спорт.ПорталФудбал

Турскиот голман Рушту Речбер излезе од болница по 11 дена борба со Ковид-19

По 11 дена борба, во тешка состојба и приклучен на респиратор, Рушту Речбер го победи коронавирусот и излезе од болница. 

Истанбул, 6 април 2020 (МИА) – По 11 дена борба, во тешка состојба и приклучен на респиратор, Рушту Речбер го победи коронавирусот и излезе од болница.
За неговата состојба алармира сопругата Исил која пред пет дена, на социјалните мрежи, откри за болеста на легендарниот турски фудбалски голман.
„Со денови имаше температура. Потоа дојдоа и симптоми какви никогаш немал, почувствувал или видел. Се жалеше на замор, на слабост, на загубен апетит, кожата му стана сива, дишеше брзо и тешко, а кашлицата не престануваше. Не можеше да зборува и имаше неправилен пулс“, напиша Исил на социјалните мрежи. сѓд/сд/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close