Дописници МКДОпштински вести

Турскиот амбасадор Секизќок во посета на општина Маврово и Ростуше

Амбасадорот на Република Турција во Скопје, Хасан Мехмет Секизќок, денеска беше во посета на општина Маврово и Ростуше.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close