Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Турски суд изрече доживотни пресуди затвор за обвинети во обидот за преврат во 2016 година

Анадолија јави дека 25 пилоти на Ф-16 се осудени на доживотен затвор под строг режим, а четворица цивили т.н. имамите од групата ФЕТО обвинети за пучот добија по 79 доживотни казни затвор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close