БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Турски државјани се загинатите и преживеаните во бродската несреќа во Егејското Море

Во чамецот што утрово се преврти во Егејското Море, а животот го загубија седум лица се превезувале турски државјани, семејства кои од Турција сакале да избегаат во Грција, потврдуваат извори од Министерството за поморство на Грција за грчките медиуми, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close