BotëBotë.PortalSvet.Slajder

Turqia dhe Rusia arritën marrëveshje për Idlibin

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin sot në Moskë pas bisedimeve disaorëshe arritën marrëveshje për zgjidhjen e krizës në provincën siriane Idlib, bëri të ditur sonte gazeta turke "Sabah".

Moskë, 5 mars 2020 (MIA) – Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan dhe homologu i tij rus Vladimir Putin sot në Moskë pas bisedimeve disaorëshe arritën marrëveshje për zgjidhjen e krizës në provincën siriane Idlib, bëri të ditur sonte gazeta turke “Sabah”.

Таг
Back to top button
Close
Close