0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономија

Туристичка фотоброшура за промоција на земјава на социјалните мрежи

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот денеска ќе го промовира новиот проект за продукција на туристичка фотоброшура.

Скопје, 18 февруари 2020 (МИА) – Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот денеска ќе го промовира новиот проект за продукција на туристичка фотоброшура.

Идејата е фотоалбумот да биде еден од главните промотивни алатки на земјава на социјалните медиуми, односно под одреден специфичен и карактеристичен хаштаг, кој ќе биде активен на Инстаграм. бак/са/

Back to top button
Close
Close