Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Туристи од ЕУ и пет други земји од денеска без карантин во Грција

Без карантин, но со негативен ПЦР тест направен 72 часа пред патувањето или со сертификат за вакцинација, државјаните на земјите членки на Европската Унија и Шенген зоната, на Велика Британија, САД, Обединетите Арапски Емирати, Србија и Израел, од денеска може да патуваат во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close