0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Туречи: Вакцината на „Фајзер“ и „БиоНТек“ е безбедна и за луѓе кои прележале Ковид-19

-Вклучивме луѓе кои претходно биле заразени и кои не биле заразени со коронавирусот и не видовме никакви разлики во безбедносниот профил, изјави Туречи пред новинарите за време на брифинг, непосредно откако британската Влада денеска соопшти дека ја одобрила нивната вакцина, јави Си-Ен-Ен.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close