БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Турција забранува влез на патници од Британија поради новиот вид на коронавирус

Турскиот министер за здравство Фахретин Коџа потврди дека 15 заразени лица се во изолација, како и сите со кои биле во контакт со нив.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close