Svet.SlajderСвет

Турција свика итен состанок на Организацијата за исламска соработка

Итен состанок на Организацијата за исламска соработка (ОИЦ) ќе се одржи на утре, на иницијатива на Турција и ќе биде на ниво на министри за надворешни работи. Ова беше наведено во денешното соопштение од Министерството за надворешни работи на Турција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close